אודות

נולדתי ב- 1949 להורים צעירים, יפים ופטריוטיים. אבי, יליד הונגריה, שירת כאל"מ בצבא ואמי, ילידת הולנד, שירתה את המשפחה, הכוללת את אחותי מדי. בילדותי חייתי בנוף ים ובעוד מספר יישובים בארץ, וגם באתיופיה וביפן. בגיל ההתבגרות למדתי בשלושה בתי ספר תיכוניים – בירושלים, בכפר סבא ובתל אביב. 

כבר בנערותי אהבתי לכתוב, לנגן בפסנתר, לשיר ולשחק ובגיל 17 כיכבתי בסרט "הוא הלך בשדות" לצד אסי דיין. לאחר מכן שירתי בלהקת פיקוד המרכז ובמודיעין שדה.

נישאתי לזמר מלחין קובי רכט בגיל 20, התגוררתי איתו בהולנד ובצרפת, הופעתי בהרכב המוסיקלי "וירגו" איתו ועם קובי אושרת, והשתתפתי ביצירת מספר תקליטים של ההרכב. כשחזרנו ארצה כתבנו את המחזמר "התפוח" שהפך להיות סרט אמריקני בהפקת מנחם גולן.  באותה תקופה ילדתי את בננו תום בניתוח קיסרי, ולאחר מכן התגרשתי מקובי.

במשך השנים בהן גידלתי את תום, עבדתי כעיתונאית בירחונים שונים וכתבתי שירים ותסריטים לתכניות טלביזיה כמו "רחוב סומסום".

בגיל 35 נישאתי לפסיכולוג משה טלמון, נסענו ללוס אנג'לס, ושם למדתי בתחילה תסריטאות. לאחר כשנתיים עברנו להתגורר באזור ברקלי ושם עברתי הכשרה בנושאי הלידה הטבעית, ריפוי קולי, טנטרה ורוחניות נשית. תוך כדי השהות בצפון קליפורניה ילדתי את שני ילדינו – אלה ואדם – בלידות בית טבעיות. המעבר מן הניתוח הקיסרי הקשה ללידות הבית הנפלאות היווה אחת מאבני הדרך המשמעותיות בנשיותי ואישיותי המתחזקות.

לאחר חזרתנו ארצה בשנת 1991, הקמתי בתל אביב ביחד עם אילנה שמש ורותי פולדן את מרכז 'דרך אם' – המרכז הראשון בישראל להריון ולידה טבעית. ב"דרך אם" פיתחנו כחלוצות נושאים רבים הקשורים להורות ולנשיות כמו קורסי הכנה ללידה, יוגה להריון, בייבי יוגה, קולות עם תינוקות, תמיכה לאחר לידה, מעגלי נשים שנקראו 'אמא אדמה' בשיתוף עם נונה-לילה מגד, סדנאות הטנטרה הראשונות בארץ בשיתוף עם ליאון ספונר, מוצרים חדשניים כמו המנשאים הראשונים בארץ ועוד.  נשות מקצוע ידועות רבות התחילו את דרכן ב"דרך אם".  ניהלתי את "דרך אם" גם כאשר העברנו את המרכז לפרדס חנה, שם התגוררתי, לאחר גירושי השניים.  

משנת 1991 אני מרצה ומלמדת בקורסים ובייעוץ פרטי נושאים שונים הקשורים זה לזה כמו: מיניות וזוגיות טנטרית, העצמה נשית, חשיבה חיובית, ריפוי קולי, והכנה ללידה טבעית.

במשך השנים השתלמתי בגישות נוספות לטיפול כמו הולודינמיקה, הונה, וויקה, EFT. כמו כן למדתי תיפוף, ריקודי בטן, צ'י קונג ושירה הודית. כל אלה ועוד משפיעים ומשולבים בעבודתי.    

תוך כדי העבודה פיתחתי גישה מיוחדת לבריאות ולמודעות הנקראת 'מגע קולי' SoundTouch , אותה אני משלבת בטיפולים ובסדנאות למבוגרים ולתינוקות.

בתחילת דרכו של הירחון "חיים אחרים" כתבתי במשך כשלוש שנים את המדור 'טנטרה – אמנות האהבה'.

כמו כן, הייתי קריינית של שבעה דיסקים מיוחדים לריפוי ולחשיבה חיובית של לואיז ל. היי, והתראיינתי בתכניות טלויזיה רבות.

ב-1999 יזמתי ביחד עם מעגל נשים חברות את ליל "נשימא – חגיגת הטבע הנשי", בה חגגו יחד כאלף נשים את העוצמה והשמחה של האחווה הנשית. מאז התפתחו מעגלים ופסטיבלי נשים רבים, ויחד איתם מקצועות נשיים חדשים. 

ב- 2000 יזמתי יחד עם שותפים לדרך את פרוייקט "החיבוק הגדול' מסביב לכינרת שהייתה בסכנת התייבשות. אלפי אנשים הקיפו בתפילה את הכינרת במעגל ובאותו לילה ירד הגשם הראשון.

ב – 2003, בעקבות השותפות עם ענת אגמון-נכט, התרחבה דרך אם והפכה להיות רשת 'דיאדה'.  ניהלתי ברשת את מחלקת הזוגיות והנשיות, ולימדתי שם מספר שנים. כיום אינני קשורה לדיאדה כלל.

ב-2004 הפקתי דיסק עם מעגל זמרות הנקרא "שמעו קולה", ובו שירי מעגל והעצמה נשית שחלקם תרגמתי וחלקם כתבתי.  

ב- 2005 יצרתי והנחיתי תכנית טלויזיה על הטנטרה עבור הסדרה "התחדשות".

ב- 2007 יצרתי והנחיתי את סדרת "סוד הנשיות" עבור ערוץ קארמה, שבה ארבעה פרקים בני כשעה על רוחניות נשיות בעבר ובהווה.

ב- 2008 יצא לאור ספרי הראשון "סוד אשה – חשיבה חיובית נשית להצלחה" בהוצאת כרטא.

ב- 2012 יצא לאור ספרי השני "איש השוקולד, אשת הוונילה – תענוגות האהבה והמין למען אריכות ימים", בהוצאת אסטרולוג ידיעות אחרונות.

עבודתי המקצועית בשנים האחרונות מתמקדת בייעוץ פרטי וזוגי בביתי בקיסריה, הרצאות בחוגי בית, הנחיית מעגלי נשים, השתתפות בכנסים מקצועיים, והדרכה במסלולי לימוד שונים.

 

אני מכורה לקריאה: ספרות יפה, שירה, פיזיקה, פילוסופיה, עתידנות, ננו טכנולוגיה, גישות רוחניות.  אני אוהבת לצעוד ולטבול בים, גם בחורף.  אני מאד נהנית לשיר ולנגן בפסנתר, לשהות בטבע, להקשיב למוסיקה טובה, לעשות אהבה, לצחוק ולהיות בשקט.  אני משתדלת ליצור איזון בחיי הביחד והלחוד, בין הפנים לבין החוץ, בין כל מה שאני אוהבת: הדרך המקצועית – השירות לחברה – היצירה – המשפחה – החברות – האינטימיות – ומה שמעבר למציאות הגלויה.  

אינני קשורה לדת או לדרך רוחנית מסוימת, אני מאמינה ב"גם וגם", בהקשבה ובשאילת שאלות.  תמיד אמשיך באומץ להטיל ספק, להיות תלמידה של דרך ההתפתחות והרחבת התודעה, ואספוג  מכל מורה ומכל חשיבה מקורית.  ליבי נמשך למיתולוגיה של האלה הקדומה, אמא של אלוהים, אללה וגוד, ואני מוצאת בה השראה ודימויים רלוונטיים לעידן הזה. האלה אליה אני מחוברת במהותי היא איזיס המצרית.

בשנים האחרונות אני נמצאת בזוגיות אוהבת ושלושת ילדי הבוגרים כבר עפו לדרכם.  אני חוקרת את ההזדקנות, וחיה במתינות ובהקשבה לטבע ולרוח הגדולה.

סגירת תפריט
×