למות או לא למות

מדענים מכובדים וחשובים בעולם מודיעים לנו בשנים האחרונות שקיימת סבירות גבוהה מאד שנחיה חיי נצח. התפתחות הטכנולוגיה והננוטכנולוגיה צברו תאוצה במאה ה-21, ולחלק גדול מהבעיות הידועות לאנושות כיום נמצא כבר פתרון המחכה ליישום בשטח. מבטיחים לנו שההזדקנות ומחלות חשוכות מרפא ייעלמו. מול האצת שינויי האקלים, פתרונות האנרגיה החלופית יחליפו את ניצול משאבי הטבע. המזון ואופן התזונה ישתנו:  השבעים מדי יאכלו הרבה פחות למען בריאותם, והרעבים – ישבעו.  המים יטוהרו באמצעים חכמים – אנרגטיים, ואף ייוצרו מן האוויר. האוויר עצמו יטוהר. צמחים ובעלי חיים יקבלו את מקומם, כבודם וחייהם לצד האנושות, כחלק משמעותי וחיוני לכדור הארץ.  מחשבים מפותחים באופן דמיוני ממש יבצעו פעולות יותר ויותר מסובכות גם בתוך גופנו.

כל העוסק בנושאים אלה היום למעשה מתכונן בצורה נבונה לעתיד הקרוב והמוזר, שבו נצטרך להתמודד עם שינוי פרדיגמה מוחלט וטוטאלי.  נצטרך להפסיק להאמין שנמות ושיקירנו ימותו. נצטרך לראות את עצמנו חיים מאה, מאתיים ושלוש מאות שנים ולעבור לשם כך שינויים מנטאליים, רגשיים ופיזיים מזעזעים. ולכל עשור גילאי מחכה התמודדות משלו. אנשים שהיום הם בני ששים ומעלה צריכים לשמור על גופם ומוחם בתחזוקה נכונה כדי להחזיק מעמד עד שיוכלו להשתמש בפתרונות העתידיים. אנשים אלה צריכים למשל לחשב את נכסיהם באופן שונה לגמרי. המצב איננו כפי שהיה שבו נכסים עוברים לדור הבא כאשר דור ההורים מת מסביב לגיל 80-90.  הנכסים צריכים לעזור לזקנים אלה להמשיך להתקיים ולחיות בכבוד ובהנאה.

אנשים באמצע החיים – אמצע של היום – בני ארבעים וחמישים, צריכים להתכונן היטב לתוחלת חיים ארוכה מאד הכוללת שינויי קריירה ומערכות יחסים. עליהם לתכנן  עתיד ארוך הרבה יותר מאשר חשבו עד כה.

אנשים צעירים, בני עשרים ושלושים, עומדים בפני בחירות והחלטות שאיש לא הכין אותן אליהם. אין מי שיכול לדעת בכלל מה רצוי ונכון לעשות כאשר עומדות בפני האדם הצעיר מאות שנים של חיים בכושר גופני ומוחי מצוין, וזאת כל עוד נוכל לשמור על קיומו ובריאותו של כדור הארץ.

השאלות העומדות בפני כל אדם בשנים הבאות הין כוליות ומאתגרות כפי שמעולם לא אותגרה האנושות: איך מתמודדים עם פרנסה, מקצוע, בריאות, משפחה, ילודה, בתי עלמין, הורים והורי הורים הממשיכים לחיות. מהי האחריות של אדם כזה על מעגלי האנושות והטבע. איך משתפים פעולה עם מחשבי-על. מהם עקרונות המוסר והרוח הנכונים לחיי נצח. השנים האחרונות של המאה ה-20 היו בסימן הניו-אייג'. רבים וטובים למדו ופיתחו גישות ותורות ישנות-חדשות העוסקות בתודעה ובמודעות. במשך אלפי שנים פותחו במזרח, למשל, טכניקות רוחניות המביאות את האדם לחוש מהן חיי נצח, מהי תודעה שאיננה קשורה לחומר.  הדתות השבטיות אף הן הובילו את האדם בשבילי התודעה הפתוחה, אשר הרחיבה את הראייה היומיומית למימדים שמעבר. 

כל תחומי הרפואה האלטרנטיבית למעשה מחפשים את ה"קשר האנרגטי" והטיפולים מתבססים על ניסיון להבין וליישם דברים שאינם נראים לעין רגילה: זרמי אנרגיה, תדרים, חיבורים סמויים בין מערכות גוף, נפש, הורמונים, תאים, חלל.  רוב הגישות מותירות מקום למסתורין והמטפלים והחוקרים הרציניים יותר מאושרים בכל פעם שהמדע המדויק מספק הוכחה לתופעות שהם רואים ומאמינים בהן.

כאשר אנו עומדים על סיפה של מהפכת תודעה עולמית, נראה שכל מה שקרה בעשורים האחרונים הינו תהליך ארוך ועמוק של הכנה לקראת חיי נצח.  הצעירים שבינינו סומכים ללא כל מעצור על המחשבים וכל טכנולוגיה הקשורה לעולם זה.  מיליונים בכל העולם פונים לרפואה משלימה ולומדים איך לתחזק את גופם כהלכה. הגענו אל תחתית התהום בקשר לכל נושאי האקולוגיה וברור לכל שיש צורך מיידי בשינויים מפליגים. בראש המדינות מתחילים לראות שינוי באישיות המנהיגים. המהפכה הנשית מואצת ונשים חכמות מקבלות מקום של כבוד בהובלת מהלכים.  התקשורת המהירה כבזק מטיסה נתונים בכל רחבי העולם ומאפשרת לכל אדם הרוצה בכך ליצור, להמציא, להתפתח, לייצר, למכור ולקנות.

הכלים הרוחניים, והרפואה הפסיכדלית, שנלמדו והתפתחו במשך עשרות השנים האחרונות על ידי מיליוני בני אדם ברחבי העולם, הם אלה שיעמדו לרשותנו תוך כדי ההשתנות הגדולה. אדם אשר למד להרגיע חרדות קיומיות על ידי הרחבת התודעה יוכל לסמוך על עצמו גם כאשר יצטרך להתמודד עם חיים מעבר לגיל מאה. אדם אשר למד לספק את צרכיו תוך התחשבות ושיתוף פעולה עם הסביבה יוכל להמשיך לעשות זאת גם כאשר מסביבו יהיו יותר ויותר בני אדם. אדם שיודע כיצד לתחזק את גופו ברמת בריאות וכושר טובים יהיה פתוח להיעזר בפתרונות החדשים כאשר יגיעו. אדם המסוגל להביא את הידע הרוחני והאנרגטי שלו לכל מעשה ומערכת יחסים, יוכל לחיות טוב גם כאשר הכל מסביב יהפוך ל"עולם חדש".

לשם כך הבה ונרתום את כל הידע והניסיון שיש לנו, תלמידי העידן החדש, ונרחיב את מעגלי התודעה כרוח תומכת בגב אנשי המדע השועטים קדימה עם רעיונותיהם והמצאותיהם. הן גם הם יעמדו לפתע מול היישום, מול ההסברה, מול ההפנמה וההכלה של האפשרות האדירה ביותר שאי פעם פותחה על ידי האדם – האפשרות לחיי נצח.

למות או לא למות
סגירת תפריט
×